ΑΠΘ: Το πρώτο απόλυτο 10 στην ιστορία της ΣΘΕ

Λιτή και περιεκτική, ιστορική, η ανακοίνωση της Σχολής Θετικών Επιστημών του Αριστοτέλειου Πανεπιστήμιου Θεσσαλονίκης: “Τα “ρεκόρ” που καταρρίπτονται: το πρώτο απόλυτο 10 της ΣΘΕ είναι σε μαθηματικό και σε γυναίκα.

Στις 22-07-2022, στην τελετή ορκωμοσίας του Τμήματος Μαθηματικών, η απόφοιτος κ. Ε. Χατζηδημητρίου έλαβε βαθμό πτυχίου δέκα (10), το πρώτο 10 της Σχολής σε όλα τα χρόνια λειτουργία της.

Θερμά συγχαρητήρια και καλή σταδιοδρομία!

Στη φωτογραφία η απόφοιτος, με τον Πρύτανη του ΑΠΘ, την Κοσμητόρισσα της ΣΘΕ και τον Πρόεδρο του Τμήματος Μαθηματικών.

Ο Πρόεδρος και τα μέλη του ΔΣ του Συλλόγου Αποφοίτων ΑΠΘ συγχαίρουμε θερμά και ευχόμαστε καλή σταδιοδρομία στη μαθηματικό, απόφοιτο του ΑΠΘ κ. Ε. Χατζηδημητρίου. Θα είμαστε κοντά της, όπως είμαστε κοντά σε όλα τα μέλη του Συλλόγου Αποφοίτων του ΑΠΘ.