ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΠΡΟΣ ΤΙΜΗΝ ΤΟΥ κ. ΜΠΟΥΡΛΑ

«Το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο δίνει ζωή στην πόλη. Είναι εδώ που σπούδασα και ουσιαστικά μεγάλωσα», λέει και θυμάται πως ήδη, από τα φοιτητικά του χρόνια, είχε εκδηλώσει το πάθος να συμβάλλει ώστε να χτιστεί ένας καλύτερος κόσμος, δίνοντας το δικό του δυναμικό «παρών» στα αμφιθέατρα. «Από τότε (φοιτητής) πίστευα με πάθος στην αξία της επιστήμης και της έρευνας. Πάντα με γοήτευαν και τα δυο».

Στην πρόσφατη επίσκεψή του στην Θεσσαλονίκη, ο Άκης Μπουρλά φωτογραφίζεται με τον Πρύτανη του ΑΠΘ κ.Νίκο Παπαιωάννου και τον Πρόεδρο του Συλλόγου Αποφοίτων του ΑΠΘ κ. Ζαχαρία Σκούρα!

Η φωτογραφία, πέραν της αποτύπωσης της ¨στιγμής”, υποδηλώνει ότι κάτι σημαντικό μπορεί να προκύψει για την πόλη, το πανεπιστήμιο και τους αποφοίτους του ΑΠΘ..!