Οι υποψηφιότητες για το Δ.Σ. του Συλλόγου Αποφοίτων Α.Π.Θ.

Ολοκληρώθηκε η διαδικασία κατάθεσης των υποψηφιοτήτων για την εκλογή του πρώτου Διοικητικού Συμβουλίου του Συλλόγου Αποφοίτων ΑΠΘ, που θα πραγματοποιηθεί στο πλαίσιο της Γενικής Συνέλευσης των μελών του την Κυριακή 26 Μαΐου 2013, στην Αίθουσα Τελετών του στις 10.30 π.μ.

Οι υποψήφιοι για τις θέσεις του Διοικητικού Συμβουλίου είναι (με αλφαβητική σειρά) οι:

– Αναστάσιος Αποστολίδης, Αντιπρόεδρος ακαδημαϊκών θεμάτων Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής

– Δημήτρης Αραβαντινός, Αναπληρωτής Καθηγητής Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών

– Πολυξένη Βελένη, Διευθύντρια Αρχαιολογικού Μουσείου Θεσσαλονίκης

– Ανδρέας Κουράκης, Αντιδήμαρχος Αστικού Περιβάλλοντος Δήμου Θεσσαλονίκης

– Αθηνά Παγώνη, πρώην Προϊσταμένη Γραμματείας Συγκλήτου ΑΠΘ

– Θεοφανώ Παπαζήση, Καθηγήτρια Νομικής ΑΠΘ

– Χρυσούλα Σαατσόγλου – Παλιαδέλη, Ευρωβουλευτής, Καθηγήτρια Αρχαιολογίας ΑΠΘ,

– Παντελής Σαββίδης, Δημοσιογράφος ΕΡΤ3

– Χρήστος Ταουσάνης, Διευθύνων Σύμβουλος της εταιρείας EMPLOY

Υπενθυμίζεται ότι η διεξαγωγή της διαδικασίας της ψηφοφορίας θα διαρκέσει έως τις 14.00. Κάθε εκλογέας έχει δικαίωμα να ψηφίσει μέχρι εννέα (9) υποψηφίους, όσα είναι και τα μέλη του Δ.Σ.

Σύμφωνα με το καταστατικό, δικαίωμα ψήφου έχουν όλα τα εγγεγραμμένα μέλη, τα οποία έχουν καταβάλει τη συνδρομή τους. Για τη διευκόλυνση των μελών, η συνδρομή μπορεί να καταβληθεί και κατά τη διάρκεια της Γενικής Συνέλευσης.

Το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης καλεί όλους τους αποφοίτους του να συμμετέχουν ενεργά στο Σύλλογο Αποφοίτων του (Σ.Α.Α.Π.Θ. mail:alumni@auth.gr, http://alumni-association.auth.gr). Η στήριξη του ΑΠΘ ιδίως στη σημερινή κρίσιμη εποχή με τις δυσκολίες που βιώνει το ίδρυμα είναι χρέος όλων των αποφοίτων του.