Παρασκευή πρωί η ημερίδα για τις εκπαιδευτικές και επαγγελματικές προοπτικές των αποφοίτων Θετικών Επιστημών.

Στις 9.30 το πρωί της Παρασκευής 28 Μαρτίου αρχίζει η ημερίδα για τις εκπαιδευτικές και επαγγελματικές προοπτικές των αποφοίτων της Σχολής Θετικών Επιστημών.

Την ημερίδα οργανώνει ο Σύλλογος Αποφοίτων Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης σε συνεργασία με την κοσμητεία της Σχολής Θετικών Επιστημών. Τόπος διεξαγωγής της ημερίδας είναι το Κέντρο Διάδοσης Ερευνητικών Αποτελεσμάτων (3ης Σεπτεμβρίου, δίπλα απο τη Φοιτητική Λέσχη).

Στην ημερίδα θα παραβρεθούν επαγγελματικοί και άλλοι κοινωνικοί φορείς για να ενημερώσουν τους αποφοίτους για την αγορά εργασίας.

Οι Πρόεδροι των Σχολών θα μιλήσουν και θα ενημερώσουν για τις εκπαιδευτικές και μετεκπαιδευτικές δυνατότητες που έχουν οι απόφοιτοι.

Η ημερίδα θα μεταδοθεί διαδικτυακά αλλά καλόν είναι, όποιος βρίσκεται στη Θεσσαλονίκη και έχει τη δυνατότητα, να παραβρεθεί στο χώρο διεξαγωγής της ημερίδας. Προϋπόθεση για την επιτυχία της είναι η συμμετοχή. Η διαδικτυακή μετάδοση θα γίνει απο τη διεύθυνση: http://www.auth.gr/news/events/16946