Πρόσκληση σε εκδήλωση: Φοιτητές και απόφοιτοι του ΑΠΘ: Παρελθόν και μέλλον

Το προσωρινό Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Αποφοίτων του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης (Σ.Α.Π.Θ.) ο οποίος ιδρύθηκε πρόσφατα, σας προσκαλεί στην πρώτη εκδήλωση γνωριμίας με τους αποφοίτους του Πανεπιστημίου μας και την κοινωνία της πόλης, που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 20 Μαρτίου 2013 και ώρα 19.30, στην Αίθουσα Τελετών του Α.Π.Θ

Π Ρ Ο Γ Ρ Α Μ Μ Α

●   Χαιρετισμοί

• Παναγιώτης Λαδάς, Πρόεδρος προσωρινού Διοικητικού Συμβουλίου Σ.Α.Π.Θ., π. Αντιπρύτανης, Ομότιμος Καθηγητής.
  • Ιωάννης Μυλόπουλος, Πρύτανης Α.Π.Θ., καθηγητής Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών.
  • Βασίλειος Ταρλατζής, Αντιπρόεδρος Συμβουλίου Α.Π.Θ., καθηγητής Ιατρικής Σχολής.

●   Προβολή ταινίας της ΕΤ3 σχετικά με την ιστορία του Α.Π.Θ.

●   Στρογγυλό τραπέζι με θέμα:

«Φοιτητές και απόφοιτοι του Α.Π.Θ.: Παρελθόν και μέλλον».

Ομιλητές:

• Γιάννης Μπουτάρης, Δήμαρχος Θεσσαλονίκης.
  • Νίκος Ευθυμιάδης, Επίτιμος Πρόεδρος του Συνδέσμου Βιομηχανιών Β. Ελλάδος.
  • Αικατερίνη Δούκα-Καμπίτογλου, π. Αντιπρύτανις, Ομότιμη Καθηγήτρια.
  • Σοφία Νικολαϊδου, συγγραφέας.

●  Προσδοκίες και Προοπτικές για την πορεία του Συλλόγου.

Σταύρος Ανδρεάδης, Πρόεδρος Πολιτιστικής Εταιρίας Επιχειρηματιών Βορείου Ελλάδος.

Την εκδήλωση συντονίζει ο δημοσιογράφος Κώστας Μπλιάτκας, Γενικός Διευθυντής της ΕΤ3.

Στο πλαίσιο της εκδήλωσης θα γίνονται δεκτές αιτήσεις για εγγραφή νέων μελών.